Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Drzewo utworzone z flag różnych państw i screenów ekranu

Przedszkole Miejskie nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie zdobyło Europejską Odznakę Jakości eTwinning Quality Label za projekt My Activity My Design.

Cofnij

Ta prestiżowa europejska nagroda to efekt pracy przy projekcie koordynowanym przez panią Annę Wiącek. Jest to międzynarodowy edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w placówkach oświatowych na terenie Europy.

Legionowskie przedszkole nawiązało współpracę z Turcją, Litwą, Bułgarią, Rumunią i Azerbejdżanem. Dzieci oraz nauczyciele wykorzystują internet do współpracy: rozmów, wymiany doświadczeń, przekazywania materiałów do nauki, a ponadto zapoznają się ze zwyczajami i historią innych narodów w sposób bezpośredni, jednak bez przekraczania granic.

W projekcie My Activity My Design uczestniczyły przedszkolaki wraz z nauczycielami, wykonując różne zadania, tj. tworzenie gier edukacyjnych, instrumentów muzycznych i zabawek z recyklingu. Podejmowały różnorodne aktywności o charakterze związanym z zagrożeniami dla naszej planety.

Przekaz informacji odbywał się poprzez tablicę interaktywną, dzięki której dzieci mogły uczestniczyć online w zajęciach, a nawet tańczyć, śpiewać czy słuchać czytanych bajek. Otrzymana nagroda stanowi potwierdzenie, że miejska placówka reprezentuje najwyższy europejski poziom nauczania.