Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Napis Stypendia Przyszłości Grafika
Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych spotkań „Stypendia przyszłości – Wspólne działania i rozmowy” organizowanego przez Fundację Dobra Sieć. Zaproszenie kierujemy do Organizacji realizujących programy stypendialne. Celem planowanego cyklu rozmów jest wymiana dobrych praktyk, planów i pomysłów między Inicjatorami programów. Pierwsza z planowanych rozmów odbędzie się w środę 25 sierpnia w godzinach 13:00-14:30 na platformie Zoom. Tematem najbliższego spotkania będzie skuteczna promocja programów stypendialnych.
Cofnij

Dla kogo?

Zapraszamy przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych
i firm, którzy angażują się w pomoc stypendialną. Nie jest istotne, czy prowadzą Państwo programy stypendialne od lat, czy też dopiero stawiają pierwsze kroki w tych działaniach. Nie bierzemy również pod uwagę skali Państwa działań – wszystkie doświadczenia są warte uwagi i namysłu. Różnorodność zgłoszonych organizacji pokazuje potencjał tkwiący
w niejednorodnym obrazie programów stypendialnych w Polsce.

Dlaczego?

Fundacja Dobra Sieć regularnie prowadzi szeroko zakrojone badania krajowego systemu stypendialnego. Niniejszy cykl spotkań można potraktować jako suplement do wydanego w tym roku raportu „Mapa stypendiów III”. To jak dotąd największe w skali kraju, unikalne badanie, w którym przedmiotem analiz było aż 735 programów organizowanych przez 581 instytucji działających w Polsce w latach 2019-2020. Ponadto, Fundacja przeprowadziła wśród inicjatorów stypendiów ankietę, która ujawniła jednostkowe doświadczenia wpisujące się w szerszą perspektywę motywacji i celów stawianych przez organizacji oferujące stypendia. Wiedzą zdobytą podczas badań członkowie Fundacji chcą dzielić się z organizatorami, wskazując na braki i luki, ale i pozytywne zjawiska w panoramie stypendiów w Polsce.

Myślimy więc o “Stypendiach przyszłości” jako o przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń dotyczących trzech wiodących obszarów dotyczących realizacji programów stypendialnych:

  • strategicznej promocji,
  • mapowania potrzeb,
  • budowania relacji i komunikacji ze stypendystami, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii.

Co planujemy na spotkaniach „Stypendia przyszłości – Wspólne działania i rozmowy”?

W otwartej na dialog formule chcemy wymienić się naszymi doświadczeniami, porozmawiać o planach i motywacjach, a także podzielić się wątpliwościami na tematy związane
ze skuteczną realizacją i promocją programów wsparcia. Pragniemy zachęcić Państwa
do refleksji nad lokalnym i ogólnopolskim (a nawet międzynarodowym) systemem wsparcia dla młodych ludzi - jakiej pomocy potrzebują zdolne osoby z różnych grup wiekowych?
Jak sformułować ofertę stypendialną, aby trafiała do najbardziej potrzebujących? W jaki sposób i gdzie reklamować swój program? Jak dbać o stypendystów, komunikować się z nimi i reagować na ich potrzeby? Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć w toku dyskusji na najbliższym i przyszłych spotkaniach z cyklu.

Przyczynkiem do tych rozmów będą prezentacje zaproszonych przez nas Organizacji.
Ich przedstawiciele opowiedzą o swoich sukcesach oraz wyzwaniach dotyczących rozwoju konkretnych programów stypendialnych.

Ponadto, spotkania będą dobrą okazją do bezpośredniego kontaktu między poszczególnymi Organizacjami i podmiotami zaangażowanymi w pomoc młodym ludziom.

Z przyjemnością informujemy, że serwis NGO.pl objął cykl spotkań patronatem medialnym.

Jeszcze raz zachęcamy do zapisu na stronie stypendia-przyszlosci.mojestypendium.pl!

Kim jesteśmy?

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii
w Polsce. Działania Fundacji skupione są między innymi wokół programu Moje Stypendium
i serwisu www.mojestypendium.pl. Partnerem strategicznym Fundacji Dobra Sieć jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

W bazie serwisu Moje Stypendium od początku jego istnienia zgromadzonych zostało blisko 14 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Oprócz redakcji portalu, Fundacja regularnie publikuje artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online, czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.

Fundacja obejmuje wsparciem Organizacje oferujące programy stypendialne w zakresie tworzenia, udoskonalania i promocji inicjatyw lokalnych, ogólnopolskich
oraz międzynarodowych.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 825 70 22 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

źródło: Informacja Prasowa Fundacji Dobra Sieć