Wczoraj funkcjonariusze legionowskiej drogówki brali udział w działaniach pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Głównym celem tych działań było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Wielu kierowców nie uniknęło kary.

Wczoraj funkcjonariusze legionowskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Mundurowi byli w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Oprócz pomiaru prędkości kontrolowali czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów. Policjanci w białych czapkach skontrolowali 80 pojazdów. W tych przypadkach kontrola dotyczyła przekroczenia prędkości. Wobec 57 kierowców zastosowano postępowanie mandatowe, 7 kierowców otrzymało pouczenia, natomiast w 2 przypadkach został skierowany wniosek do sądu.

Funkcjonariusze podczas działań zatrzymali również 5  kierowców.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Stasi Las, gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy kierujący rowerem zatrzymany był w Ludwinowie  Zegrzyńskim. Mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu to próbował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Tuż przed godziną 17. w Serocku doszło do kolejnego zatrzymania, gdzie funkcjonariusze podczas kontroli i sprawdzenia mężczyzny w policyjnych bazach ustalili, że kierujący nie zastosował się do wyroku sądu i wsiadł za kierownicę swojego auta.

W Michałowie Reginowie przy ul. Warszawskiej zatrzymano kolejnego mężczyznę, który też nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień.

Jeden z zatrzymanych nie  zatrzymał się do kontroli w wyniku czego funkcjonariusze podjęli za nim pościg.

Podczas „Kaskadowego pomiaru prędkości” funkcjonariusze legionowskiego ruchu drogowego zatrzymali 2 prawa jazdy i dwa dowody rejestracyjne.

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

mł. asp. Agata Halicka