Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci z legionowskiej patrolówki, na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do kiosku. 42–latek wyrwał rolety zabezpieczające i wybił szybę. Do zatrzymania włamywacza przyczynił się czujny mieszkaniec, który zauważył całą sytuację i natychmiast zadzwonił na Policję. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu legionowskiego został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu, chwilę po 23 policjanci otrzymali zgłoszenie, że prawdopodobnie  mężczyzna próbuje włamać się do kiosku.Na miejscu błyskawicznie pojawiła się załoga interwencyjna. Policjanci zauważyli zerwane rolety oraz wybitą szybę, a wewnątrz kiosku mężczyznę. Mundurowi zatrzymali, zaskoczonego ich widokiem 42-latka. Mężczyzna został przewieziony do komendy, następnie trafił do policyjnej celi. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Następnego dnia śledczy podczas gromadzenia materiału dowodowego ustalili, że 42-latek popełnił jeszcze dwa inne przestępstwa. Mężczyzna dzień przed Wigilią dokonał kradzieży perfum w jednej z legionowskich drogerii, o wartości blisko 600 złotych. Zaś na początku stycznia br. wtargnął do budynku, w którym kiedyś pomieszkiwał, tym samym zakłócając mir domowy.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał trzy zarzuty dotyczące usiłowania kradzież z włamaniem, kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Dwa pierwsze czyny mężczyzna popełnił w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

podkom. Justyna Stopińska/rr