Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Logo dyktando zimowe
Co można robić w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody rzeczowe! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.
Cofnij

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu jednoznacznie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołącz do konkursu.