Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci z Nieporętu wczoraj chwilę po 22 zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego nieporęckiego komisariatu wczoraj po 22 zwrócili uwagę na peugeota, którego kierujący miał problem z utrzymaniem właściwego tor jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli do 34-latka woń alkoholu, badanie wykazało blisko 2,5 promila w jego organizmie. Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu, który obowiązuje do 2026 roku.

Teraz mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

podkom. Justyna Stopińska