Co należy wiedzieć o wirtualnym biurze?

Nie da się ukryć, że wirtualne biuro w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, bowiem tego typu możliwość jest bardzo korzystna dla wielu osób, które chciałyby zaoszczędzić chociaż część gotówki i tym samym zredukować koszty. Czym dokładnie jest wirtualne biuro Warszawa? Czy w ogóle jest to legalne rozwiązanie? Kto powinien zastanowić się nad wirtualnym biurem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest wirtualne biuro?

Z pewnością zdefiniowanie wirtualnego biura nie należy do najłatwiejszych czynności. Można stwierdzić, że dzięki niemu uzyskujemy adres, pod którym możliwe jest zarejestrowanie naszej działalności. Dodatkowo w większości przypadków możemy wówczas korzystać z wielu udogodnień w postaci obsługi recepcyjnej, linii telefonicznej, skanowania korespondencji. W razie, potrzeby bez większych problemów, wynajmiemy salę konferencyjną z pełnym wyposażeniem sprzętu, a także biurko do pracy na specjalne potrzeby. Tak więc wirtualny adres Warszawa to prawdziwy adres, pod którym znajduje się budynek. Decydując się na wynajmowane, możemy liczyć na prestiżową lokalizację, a w razie potrzeby zorganizowania spotkania z ważnym klientem, bez większych problemów udamy się do doskonale wyposażonej sali. Dodatkowo stacjonarny numer telefonu to świetny sposób na to, aby uwiarygodnić naszą działalność. Korespondencje możemy w każdej chwili odebrać, a na specjalne życzenie możliwe jest zeskanowanie jej i wysłanie mailem przez niezależnego pracownika.

Czy wirtualne biuro jest w ogóle legalne?

Ze względu na to, że wirtualne biuro Warszawa to stosunkowo młode rozwiązanie, wiele osób zastanawia się czy jest to w pełni legalne rozwiązanie. Urzędnicy nie do końca wiedzą czym jest taka usługa, w praktyce jednak wirtualne biuro jest legalne, dlatego też nie musimy obawiać się żadnych konsekwencji prawnych. W 2014 roku Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że takie rozwiązanie nie łamie żadnego przepisu i wykazał otwarte poparcie dla tego typu działalności.

Dla kogo wirtualne biuro jest rozsądnym rozwiązaniem?

Skoro zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest wirtualne biuro Warszawa i czy na pewno jest legalne, zastanówmy się, kto powinien skorzystać z takiego rozwiązania. Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednoznaczna. Jest to najbardziej optymalna możliwość dla wszystkich freelancerów, czyli osób, które pracują w domu na własną rękę, nie są zatrudnieni w żadnych firmach. Przykładowo może to być chociażby programista, copywriter, marketingowiec czy też headhunter. Nie da się ukryć, że z wirtualnego biura korzystają osoby, które pracują zdalnie i nie mają dobrych warunków w domu, aby przyjmować ważnych klientów. Z możliwości wirtualnego biura korzystają również Ci, którzy co prawda mieszkają za granicą, jednakże pragną posiadać polski adres przedsiębiorstwa. Wiele usług możemy świadczyć bez posiadania biura, a niezbędny okaże się jedynie komputer z możliwością podłączenia do sieci internetowej.