Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Dzielnicowy z wieliszewskiego komisariatu podczas obchodu rejonu służbowego wrócił uwagę na bmw zaparkowane na nieużytkowej posesji. Jak się później okazało pojazd był poszukiwany przez Policję. Właściciel bmw zgłosił jego przywłaszczenie.

Dzielnicowych, z uwagi na charakter ich służby, można nazwać policjantami pierwszego kontaktu. Wykonują nie tylko zadania z zakresu szeroko rozumianej prewencji kryminalnej, ale także przeciwdziałają wykroczeniom oraz przestępstwom, które mają bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedli, dzielnic, miejscowości. Codziennie starają się być w swoim rejonie służbowym, rozmawiają z mieszkańcami, słuchają ich.

Przykładem takiej służby są działania dzielnicowego z Komisariatu Policji w Wieliszewie. Funkcjonariusz podczas obchodu rejonu służbowego, na jednej z nieużytkowanych posesji zauważył zaparkowane bmw. Wcześniej na tej posesji nie widział żadnego pojazdu, więc postanowił to zweryfikować. Mundurowy sprawdził samochód w policyjnej bazie danych, gdzie uzyskał informację, że pojazd ten poszukiwany jest w związku z przywłaszczeniem, do którego doszło na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

W pracy związanej z procesowym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia pomagali dzielnicowemu policjanci z pionu kryminalnego. Po zakończonych czynnościach pojazd powrócił do właściciela.

podkom. Justyna Stopińska