Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Na zdjęciu: mężczyzna podczas dokonywania dezynfekcji w szkole/fot. silesia24.pl

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Legionowa, ich rodziców oraz pracowników żłobków, przedszkoli i szkół, w których w niedzielę (28.06) zlokalizowane będą lokale wyborcze, placówki te przejdą dezynfekcję.

Cofnij

Z tego powodu, w poniedziałek (29.06) - Żłobek Miejski, Przedszkola Miejskie Nr 1, 3, 6, 7, 11, Szkoła Podstawowa nr 3, 7, 8, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych będą nieczynne.

Dezynfekcja zostanie przeprowadzona przez firmę zewnętrzną, która do tego celu wykorzysta certyfikowane i bezpieczne preparaty.

W czasie niedzielnych wyborów prezydenckich część legionowskich placówek oświatowych odwiedzi wielu wyborców chcących oddać swój głos. Ponadto komisje kończą pracę nad ranem, nie wyobrażam sobie, by po paru godzinach od opuszczenia lokali przez komisje, do przedszkola przyszły dzieci. Zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii– mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.


Przypominamy również, że z uwagi na obowiązujący stan epidemii została opracowana nowa organizacja opieki w przedszkolach w lipcu i sierpniu 2020 r. Każde przedszkole będzie prowadziło dyżur wakacyjny tylko dla dzieci ze swojej placówki, których rodzice zarejestrowali się w systemie rekrutacyjnym do 29 kwietnia 2020 r. Organizacja opieki w czasie dyżuru wakacyjnego na dzień dzisiejszy planowana jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.