Niemal każdego dnia policjanci zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Tym razem mundurowi na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali czterech poszukiwanych mężczyzn, wobec których Sąd Rejonowy w Legionowie wydał nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego.

Do jednostek Policji każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

W ostatnim czasie stróże prawa zatrzymali cztery takie osoby. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Legionowie.

Dwaj mieszkańcy Legionowa do placówki penitencjarnej trafili za znęcanie się nad osobą najbliższą. 61-latek spędzi ”za kartkami” 10 miesięcy, zaś 64-latek pozostanie w areszcie 9 miesięcy.

Trzeci z poszukiwanych mężczyzn to mieszkaniec gminy Serock. 51-latek zgodnie z decyzją sądu odbędzie karę 132 dni pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie od alimentacji.

Ostatni z zatrzymanych to 37-latek. Mieszkaniec gminy Wieliszew do aresztu śledczego trafił za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

podkom. Justyna Stopińska