Orszak Trzech Króli.
Tradycyjnie, jak co roku, Legionowski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Mimo padającego śniegu i zimna, wydarzenie to zgromadziło dużą ilość mieszkańców.
Cofnij

W poniedziałek (6 stycznia) mieszkańcy miasta zebrali się na nowej części targowiska o nazwie "Mój Rynek", by o godzinie 10.30 ruszyć w tradycyjnym orszaku upamiętniającym wędrówkę trzech mędrców do dzieciątka Jezus. Zgodnie z polską tradycją temu wydarzeniu towarzyszyły kolędy i pastorałki.

Mieszkańców powitał prezydent miasta Roman Smogorzewski oraz proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Lucjan Szcześniak. Trasa orszaku biegła ulicami Piłsudskiego, Sowińskiego, Grotgerga i Kordeckiego aż do kościoła. Na czele orszaku dzieci przebrane za anioły niosły gwiazdę, a za nimi na koniach jechali trzej królowie. Podczas marszu uczestnicy zatrzymywali się, by obejrzeć przygotowane przez działające przy parafii wspólnoty, jasełka i wysłuchać tekstów z "Zapisków więziennych" kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to zakończyło się Mszą Świętą.

Dla dzieci przygotowano kolorowe korony i czekolady. Policja i Straż Miejska zabezpieczali trasę pochodu oraz dbali o bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Fotogaleria na stronie https://www.facebook.com/MiastoLegionowo/

Mieszkańców powitał prezydent miasta oraz proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Lucjan Szcześniak.