Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, podczas kontroli drogowych zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 31 do 50 lat, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. Dwóch z nich nie zastosowało się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kolejni odpowiedzą za kierowanie pojazdami pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu im uprawnień do kierowania.

W niedziele około 7.30 w Michałowie Reginowie załoga ruchu drogowego zatrzymała do kontroli kierującego subaru. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 38-latek dopuścił się przestępstwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło w Wierzbicy. Tu policjanci ruchu drogowego ujawnili dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut pomimo, że posiadali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 50-latka zakaz obowiązywał do 2020 roku, zaś 36-letnii kierowca volkswagena decyzją praskiego sądu ma dożywotni zakaz.   

Do ostatniego tego dnia zatrzymania doszło po 17 w Białobrzegach. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla. Siedzący za kierownicą 31-latek nie zastosował się do decyzji administracyjnej, dotyczącej cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wszyscy kierujący zostali zatrzymani i trafili do jednostki Policji. Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny.

Policjanci przypominają, że złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych.

js