Kurtyna wodna przy Arenie Legionowo

Idealne rozwiązanie na upalne dni w mieście to kurtyny wodne oraz zdroje. W Legionowie inicjatorem tego rozwiązania jest PWK Legionowo.

Cofnij

Prócz swojej podstawowej działalności skoncentrowanej na dostarczaniu wody oraz odprowadzaniu ścieków, PWK „Legionowo” wprowadziło wiele ekologicznych rozwiązań propagujących zdrowy tryb życia. Firma w wielu punktach miasta uruchomiła zdroje z wodą pitną, z których za darmo mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Legionowa. Prócz tego z wody korzystać mogą najmłodsi, gdyż źródełka zamontowane są w legionowskich szkołach. Woda to doskonała i zdrowa alternatywa wobec słodzonych, drogich i wysokokalorycznych napojów, które sprzyjają otyłości i cukrzycy.

Każdy ze zdrojów nie tylko gasi pragnienie, ale również zdobi miasto. Wykonane według indywidualnych projektów, wtapiają się w przestrzeń miejską i idealnie komponują się z otoczeniem. Zdroje wykonane są ze stali nierdzewnej o satynowym wykończeniu z chromowanymi wylewkami do picia wody i kranikami do napełniania butelek oraz bidonów. Niektóre z nich mają dodatkową możliwość napojenia podczas spacerów czworonożnych przyjaciół.

Zdroje wodne:

 1. przy skwerze im. ks. Popiełuszki,

 2. przy Alei Róż nr 2,

 3. przy ulicy Rynek w parku,

 4. przy ulicy Kościelnej,

 5. przy ulicy Targowej przy Kościele Miłosierdzia Bożego,

 6. przy ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego nr 47,

 7. przy ulicy Królowej Jadwigi na placu wodnym,

 8. przy ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego nr 5,

 9. przy ulicy Piaskowej,

 10. przy ulicy Warszawskiej na osiedlu Batorego,

 11. przy ulicy Handlowej,

 12. przy ulicy Jana III Sobieskiego,

 13. przy ulicy Bolesława Chrobrego 50 B przy Arenie,

 14. przy ulicy Zwycięstwa na terenie rekreacyjno-sportowym.


Kurtyny wodne

W czasie upałów warto skorzystać z miejskich atrakcji jakimi są kurtyny wodne. Urządzenia, które rozpylają wodę i chłodzą są zainstalowane w kilku miejscach w Legionowie. Jedna z nich stoi przed budynkiem DPD Arena Legionowo przy ulicy Chrobrego. Drugą PWK Legionowo zainstalowało na placu zabaw przy Parku Kościuszkowców, a trzecią na tyłach bloku Jagiellońska 21 i Kazimierza Wielkiego 31. Najmłodsi mogą korzystać z ochłody również na placu rekreacyjnym przy rondzie Zwycięstwa boiska przy Faktorii.