Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2014 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Legionowa w miejscowości Suchocin zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte  w drodze decyzji administracyjnej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 30-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2014 roku.

Teraz 30-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

js


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.