Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją ujawnili kolejne miejsce przechowywania automatów do gier hazardowych. Sprawę przejęli funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, którzy zabezpieczyli urządzenia. Za organizowanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia.

To kolejne działania policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem to w jednym z obiektów w Zegrzu znaleźli miejsce, w którym mogło dochodzić do nielegalnego hazardu, za pomocą automatów do gier.

W środę, w godzinach porannych, policjanci weszli do lokalu, który był w ich zainteresowaniu i wewnątrz znaleźli trzy automaty do gier hazardowych oraz trzy stanowiska z terminalami internetowymi włączone i gotowe do gry.

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i zabezpieczyli urządzenia. Teraz celnicy będą prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu nielegalnego hazardu.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

js