Areszt i dozór policyjny to wspólny efekt pracy policjantów i legionowskiej prokuratury nad sprawą wypadku drogowego, do którego doszło kilka dni temu w Kątach Węgierskich. Na skutek tego zdarzenia śmierci na miejscu poniosła 77-letnia kobieta.

W sobotę, około 17.00 w miejscowości Kąty Węgierskie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem 77-letniej pieszej. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratury. Wykonywali szereg czynności m. in. oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczali ślady. W toku dalszych czynności przesłuchiwali świadków zdarzenia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dwóm osobom. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości i posiadając w organizmie ponad promil alkoholu, zaś 40-letniej kobiecie przedstawiono zarzut mówiący o utrudnianiu postępowania. Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek prokuratora wobec mężczyzny zastosował 3 miesiące aresztu, natomiast kobieta trafiła pod policyjny dozór.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

js